Budowa i przeznaczenie papieru samoprzylepnego

Drukarka to powszechnie użytkowany sprzęt. Nowoczesne modele potrafią nie tylko drukować na białych kartkach A4, lecz mają znacznie szersze zastosowanie. Wyposażając drukarkę w papier samoprzylepny można wykonać różnorodne elementy dekoracyjne czy też wydrukować własne rysunki w postaci naklejek.

Jakie przeznaczenie posiada papier naklejkowy do drukarki?

Współczesne drukarki posiadają wiele ciekawych funkcji.
W celu wydrukowania materiału dekoracyjnego potrzebny jest papier z klejem. Producenci takie arkusze produkują też z myślą o tworzeniu etykiet.

Tego typu papier do drukarki składa się z kilku warstw. Górna warstwa stanowi materiał podstawowy. Drugą warstwą jest silikon, od którego warstwa podłoża łatwo się oddziela. Z kolei trzecia warstwa to klej, z pomocą którego drukowane obrazy są dołączane do poszczególnych materiałów. Ostatnia – dolna warstwa odpowiada za właściwe chronienie arkuszy przed przyklejeniem się przed użyciem do niepowołanych materiałów. Podłoże to jest bardzo łatwo oddzielane od warstwy kleju.

Papiery samoprzylepne w bogatej ofercie

Dziś wybór papierów naklejkowych do drukarki jest na rynku bardzo duży. Produkty te można zakupić we wszystkich sklepach z artykułami biurowymi. W zależności od rozmiaru poszczególne papiery samoprzylepne są wykorzystywane do różnorodnych zadań. Wyróżnia się:

  • papier A4,
  • papier A3.

W sprzedaży nie brakuje takich arkuszy, które reprezentują pełne płótno, a czasem jest ono samoprzylepne z podziałami na poszczególne sektory.

W sklepie Biurwa papier samoprzylepny jest dostępny nie tylko w kolorze białym, lecz także w wielu innych barwach. Niektóre z nich są matowe, a inne z kolei błyszczące.