Czym reklama w mediach społecznościowych różni się od reklamy w telewizji?

Media społecznościowe na zawsze odmieniły świat marketingu. Jeszcze jakiś czas temu reklamy w telewizji i radiu uchodziły za innowacyjny sposób docierania do klientów. Obecnie te tradycyjne formy reklamy wypierane są przez nowoczesne rozwiązania, takie jak reklama w mediach społecznościowych. Jakie przewagi daje wykorzystywanie mediów społecznościowych i jak możesz to wykorzystać?

Media społecznościowe, czyli docieranie do ludzi bez żadnych ograniczeń

social media marketing

Według statystyk dorosły człowiek spędza w internecie około 6 godzin dziennie. Sporo, prawda? Co więcej, kontakt z internetem ma charakter ciągły. Wszystko za sprawą smartfonów i wyskakujących powiadomień. Ciężko wyobrazić sobie, że ktokolwiek weźmie na spacer telewizor…ale smartfon? To jest standardem. Wydaje się to nieco straszne, ale z perspektywy marketingowej ma ogromny potencjał. Z łatwością możesz docierać do członków swojej społeczności – nawet gdy są w pracy albo szkole.

Jaka jest Twoja grupa odbiorców?

Czy wiesz, że dzięki mediom społecznościowym możesz dużo bardziej precyzyjnie trafiać do określonych grup? Reklamy w telewizji będzie widział każdy, kto w danym momencie włączy określany kanał. W przypadku mediów społecznościowych sprawa wygląda inaczej. Reklamy są spersonalizowane i dostosowane do zainteresowań danej osoby. Pozwala to nie tylko zwiększyć szanse na pozyskanie klienta, ale także optymalizuje koszty kampanii reklamowej.

Czy marketing w mediach społecznościowych jest dla każdego?

Media społecznościowe to cała masa możliwości. Nawet firmy działające w nietypowych branżach mogą skutecznie wykorzystywać social media marketing. Co więcej, koszty reklamy w mediach społecznościowych są dużo niższe niż koszty reklamy telewizyjnej. Dzięki temu nawet małe lokalne biznesy skorzystają na obecności w social media. Podsumowując, marketing w mediach społecznościowych oferuje:

  • Precyzyjne docieranie do osób zainteresowanych
  • Możliwość tworzenia niskobudżetowych kampanii
  • Regularny kontakt z członkami społeczności
  • Nieograniczone sposoby docierania do nowych osób