Papier kancelaryjny o rozmiarze A3 oraz A4

Poszczególne artykuły papiernicze są podstawowym wyposażeniem wielu biur, szkół oraz poszczególnych instytucji publicznej. Ponadto znalazły szerokie zastosowanie w środowisku domowym. Pośród wielu z nich można wymienić papier kancelaryjny, który służy do odręcznego sporządzania wielu ważnych pism oraz obszernych sprawozdań.

Niezastąpiona rola papieru kancelaryjnego

Papier, zwany kancelaryjnym to taki produkt który znalazł powszechne zastosowanie. Przydaje się on wówczas, gdy trzeba sporządzić odręcznie napisane pismo o charakterze urzędowym. Pisanie podań czy sprawozdań na zwykłej, gładkiej kartce papieru o formacie A4 nie jest łatwe. Brak linii sprawia, że takie pismo jest napisane zazwyczaj bardzo niechlujnie oraz nieestetycznie.

papier kancelaryjny a3

Gdy zatem trzeba napisać ważne pismo urzędowe, warto sięgnąć po kancelaryjny papier w linie lub kratkę, który to pozwala na szybkie i estetyczne przygotowanie każdego ważnego sprawozdania.

Kancelaryjny papier w bogatej ofercie

Papier ten można dziś zakupić w każdym sklepie z artykułami biurowymi, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Zazwyczaj jest on dostępny w arkuszach. Wyróżnia się:

Powyższe papiery charakteryzują się tym, że są w kratkę lub w linie. Gramatura papieru kancelaryjnego zazwyczaj nie przekracza wartości 60g/m2.

Najpopularniejszy jest ten papier, który posiada format A3. Służy on do sporządzania odręcznie napisanych pism, które wymagają własnoręcznego podpisu.