Akcesoria, które pomogą uporządkować dokumenty – co wybrać?

Duża ilość dokumentów, które trzeba przechowywać przez lata, to dla wielu osób prawdziwa zmora. Kiedy trzeba odnaleźć konkretną umowę czy zaświadczenie, pojawiają się nerwy i zagubienie. Aby zapobiec takim sytuacjom, warto zawczasu uporządkować biurowe czy osobiste papiery. Jak to zrobić?

Jak uporządkować dokumentację?

koszulka na dokumenty

Przechowywanie dokumentów nie musi być źródłem frustracji. Wystarczy wprowadzić odpowiednią organizację: posegregować papiery tematycznie czy według daty, oddzielić dokumenty związane z pracą od tych osobistych, dotyczących kredytu na mieszkanie czy stanu zdrowia.
W uporządkowaniu dokumentacji pomogą akcesoria ze sklepu biurowego. Każdą kategorię dokumentów należy umieścić w oddzielnej teczce czy segregatorze, a te dokładnie opisać, by w razie potrzeby można było łatwo odnaleźć konkretne zaświadczenie. Warto też wydzielić w domu osobne miejsce, w którym będą przechowywane dokumenty: regał, szafkę czy komodę, żeby było wiadomo, gdzie szukać potrzebnej dokumentacji.

Koszulki na dokumenty – praktyczne i wytrzymałe

Jednym z bardzo przydatnych w organizacji papierów akcesoriów są koszulki do segregatora. Te chronią dokumenty przez zniszczeniem: zabrudzeniem, zalaniem czy zagnieceniem, a dodatkowo pozwalają także wewnątrz segregatora czy teczki podzielić dokumenty według daty czy tematu.
Inna zaleta koszulek na dokumenty (kup online) to możliwość szybkiego wypięcia z segregatora konkretnej umowy i np. zabranie jej w teczce do banku czy do lekarza. Plik dokumentów w koszulce na pewno się nie zgubi, a dodatkowo nie zabrudzi w torebce.