Zastosowanie papieru kancelaryjnego

Papier kancelaryjny to papier, który używany jest w biurach do pisania akt urzędowych, podań i innych ważnych pism, a także w szkołach do pisania referatów i wypracowań lub na studiach do pisania prac licencjackich.

Zastosowanie papieru kancelaryjnego i jego parametry

Arkusze papieru kancelaryjnego niezbędne są podczas pracy w biurach. Są one używane w urzędach, sekretariatach oraz kancelariach jako papier podaniowy.

Arkusz kancelaryjny to oddzielne kartki w linie lub w kratkę w formacie:
– arkusz A3 wielkości 297mm*420mm,
– arkusz A4 wielkości 210mm *297mm.

Papier kancelaryjny swoją jakość zawdzięcza gramaturze, która nie przekracza 60g/m². Arkusz jest wytrzymały oraz ma estetyczny wygląd co pozwala na czytelne sporządzenie dokumentu i przyciągnięcie uwagi czytelnika. Arkusze kancelaryjne w formacie A3 pakowane są po 100 lub 500 sztuk i nadają się również do drukowania.

Pochodzenie papieru

Pierwsze archeologiczne dowody na istnienie papieru pochodzą z 8r p.n.e. Skrawek ten znaleziono w Nefrytowej Bramie. Inne informacje podają Cai Luna jako chińskiego wynalazcę papieru, który w 105r n.e masowo produkował papier czerpany.

papier kancelaryjny

Cena papieru kancelaryjnego

Cena arkuszu kancelaryjnego różni się w zależności od formatu, grubości kartki, rodzaju producenta oraz tego, czy jest w kratkę czy w linie. Cena ryzy papieru w formacie A3 i A4, która ma 100 sztuk wynosi około 15 złotych, cena ryzy 500 sztuk to około 40 złotych. Papier kancelaryjny kupić można w księgarniach lub w sklepach z artykułami biurowymi.