Wybieramy kalkę

Kalka techniczna jest przezroczystym papierem, którego używa się do wykonywania różnego rodzaju:

– rysunków technicznych,

– prac plastycznych,

– kopii dokumentów,

– kopii projektów mieszkań.

Tego rodzaju materiał sprawdza się świetnie nie tylko w szkole podstawowej na zajęciach plastycznych, ale także w codziennym życiu, a nawet przy wypełnianiu oficjalnych dokumentów i sporządzaniu raportów. Warto wiedzieć, iż nawet przy wypisywaniu mandatów przydaje się właśnie kalka i to właśnie dzięki niej można otrzymać natychmiastowo kopię oryginału. 

Jak wybrać dobrą kalkę?

Podczas zakupów warto przede wszystkim zastanowić się, na jakich cechach kalki najbardziej nam zależy. Jeśli chodzi o taką najbardziej wszechstronną, rysowanie po której jest łatwym zadaniem to warto postawić na śliską, o gramaturze około 90g/m2. Stosowanie tego rodzaju kalki może się sprawdzić nie tylko przy oficjalnych, urzędowych sprawach, ale także do rysowania i uzyskiwania ciekawych efektów plastycznych.

Cechy dobrej kalki

Kalka dobrej jakości powinna być przede wszystkim w miarę możliwości odporna na uszkodzenia, gdyż z założenia jest to materiał cienki i podatny na uszkodzenia. Podczas zakupów warto mieć na uwadze, iż tak, czy inaczej każda kalka po najwyżej kilku użyciach jest do wyrzucenia, dlatego też jeśli potrzebujemy kalki na dłużej to warto wyposażyć się w conajmniej kilka arkuszy. Dobrym pomysłem jest zakupienie na początek po jednym lub dwóch egzemplarzach różnego rodzaju kalek i przetestowanie ich w celu dobrania najbardziej odpowiedniego do naszych preferencji.

kalka